Bankowe konta osobiste

W dzisiejszych czasach konto osobiste jest niemal niezbędne. Na rachunek taki pracodawca przelewa Nam wynagrodzenie, z konta robimy przelewy, płacimy kartą (teraz nawet smartfonem). Banki prześcigają się w swoich propozycjach. Oferują coraz to nowsze udogodnienia, promocje, dodatkowe produkty, bonusy, żeby tylko klient skierował się do nich. Postęp jest tak duży, że rachunek możemy otworzyć nawet nie wychodząc z domu, a aplikacje mobilne mają tyle udogodnień, że stan konta sprawdzimy na odcisk palca.

Ale jak znaleźć najkorzystniejszą propozycję wśród kilkunastu banków działających w Polsce? Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim najważniejsze będą opłaty za prowadzenie takiego rachunku. Najważniejsze jakie należy sprawdzić to opłata za prowadzenie rachunku, za przelewy, wypłaty z bankomatów własnych i obcych, opłata za użytkowanie karty debetowej. Drugą kwestią jest to, jakie warunki musimy spełnić aby konto było najkorzystniejsze, czyli całkowicie za darmo. Najczęściej musi być to comiesięczny wpływ określonej minimalnej kwoty lub płatności kartą w sklepach za konkretną sumę także określoną w regulaminie. Kolejna ważna kwestia to dostęp do bankowości internetowej, jej przejrzystość, możliwość korzystania z płatności mobilnych (BLIK) czy robienia przelewów natychmiastowych tzw. EXPRESS ELIXIR. Ostatnia usługa nie jest dostępna we wszystkich bankach także warto o nią dopytać. Przydatne jest to w momencie, gdy chcemy szybko zapłacić rachunek lub wysłać pieniądze do innego banku na już, w piątek wieczorem. Czwartą kwestią jest to, co można otrzymać dodatkowo od banku. Może to być bezpłatne przyznanie kredytu odnawialnego przy koncie, zwrot części środków za zakupy płacone kartą, rabaty z innymi współpracującymi sieciami czy możliwość założenia lokaty terminowej na preferencyjnych warunkach.

Wybierając najlepsze konto osobiste w banku można postawić sobie na początku pytanie co Mi jest potrzebne? Z czego będę najczęściej korzystać? Czy będę płacić kartą czy wypłacać pieniądze z bankomatu? Chcę oszczędzać czy chcę dostać lepsze warunki kredytu? Będę korzystał/a z bankowości internetowej czy w oddziale banku? Odpowiedzi na te pytania skierować mogą na znalezienie najlepszej oferty i najbardziej dopasowanego konta osobistego w banku.

Najbardziej popularne konta osobiste