Czy warto otworzyć konto w Eurobanku?

Założony w 2003 r. Eurobank świadczy usługi finansowe dla klientów indywidualnych. Prowadzi konta osobiste, lokaty pieniężne, udziela

Czy warto założyć konto w Eurobanku? kredytów konsumpcyjnych i hipotecznych i wydaje karty kredytowe. Bank ma do dyspozycji blisko 500 placówek na obszarze całego kraju oraz obsługuje więcej niż milion klientów. Eurobank wchodzi w skład Societe Generale, czyli jednej z największych europejskich grup funkcjonujących w sferze finansowej.

Spośród kont osobistych proponowanych w Eurobanku wybrać możemy: konto standard, na co dzień, active, prestige oraz junior. Wszystkie zapewniają darmowe:

 • wpłaty i wypłaty pieniędzy zarówno w bankomacie/wpłatomacie oraz placówce (w PLN),
 • przelewy wewnętrzne dokonywane| w oddziałach, transfery realizowane przez Internet,
 • wydanie karty płatniczej.

 

Poszczególne konta różnią się jednakże kosztami za prowadzenie rachunku, posiadanie karty oraz warunkami pozwalającymi na uniknięcie opłat.

Ile kosztuje Konto standardowe w Eurobanku?

Opłata comiesięczna za dysponowanie kontem ROR wynosi 2 PLN, za użytkowanie karty Visa bądź MasterCard 4. 90 PLN. Dostępne jest uniknięcie opłaty za prowadzenie konta, jeśli np.kwota przychodów na rachunek w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty osiągnie co najmniej 100 PLN lub średni bilans konta wyniósł przynajmniej 1000 PLN. Konto standardowe wyróżnia się niewielkimi opłatami stałymi.

Ile kosztuje Konto na co dzień w Eurobanku?

Co miesiąc za bycie w  konta zapłacimy 7/5 PLN (niższa cena przysługuje osobom, które skończyły 65. rok życia) oraz 0 PLN za kartę płatniczą.

Plusy Konta na co dzień w Eurobanku:

 

bezpłatne wpłaty i wypłaty środków;

 • nieograniczone, darmowe przelewy w placówce także do innego banku;
 • bezpłatne przelewy elektroniczne;
 • brak opłat za kartę płatniczą; czytelne zasady;
 • dostęp do aplikacji mobilnej.

Minusy Konta na co dzień:

 

 • Nie ma możliwości uchylenia się od opłat za posiadanie konta;
 • Kosztowne wypłaty z zagranicznych bankomatów ;

Konto Active w Eurobank

 

Prowadzenie konta kosztuje 9 PLN, a miesięczna opłata za użytkowanie karty wynosi 4, 90 PLN.  Nie poniesiemy kosztów za używanie konta, jeśli w danym miesiącu suma wpływów z tytułu wynagrodzenia, renty lub emerytury sięga przynajmniej 1. 500 PLN lub gdy średnie rachunku| opiewa na sumę 15. 000 PLN. Ponadto bank oddaje opłatę za kartę płatniczą, jeśli dokonane przez nas płatności bezgotówkowe w ciągu poprzedniego miesiąca wyniosły chociaż 400 PLN.

Zalety konta Active:

 

 • możliwość uniknięcia opłat za korzystanie z konta i karty;
 • możliwe płatności telefonem;
 • dostęp do innowacyjnej aplikacji mobilnej.

 

Wady konta konta Active:

 

 • odpłatne wypłaty z bankomatów obcych  banków (poniżej 100 PLN);
 • kosztowe wypłaty z bankomatów zagranicznych;
 • warunki zwalniające z opłat mogą |zostać uznane za wygórowane.

Konto Prestige

 

Koszt korzystania z tego konta w Eurobanku wynosi 21 PLN oraz 4. 90 PLN za posiadanie karty. Zwolnieni z comiesięcznej opłaty zostaniemy|, jeżeli w poprzednim miesiącu suma wpływów na nasze konto ROR| opiewa na sumę minimum 4. 000 PLN albo średnie saldo wynosi 50. 000 PLN. Bank zwróci nam opłatę za posiadanie karty płatniczej, w przypadku wykonania za jej pomocą płatności na kwotę 500 PLN.

Plusy Konta Prestige

darmowe bankomaty na całym świecie;

darmowe przelewy internetowe, zlecane przez telefon i w placówce ;

możliwość uniknięcia opłat za rachunek bankowy i kartę.

Minusy Konta Prestige:

Wysoka opłata za prowadzenie konta;

Odpłatne wypłaty z bankomatów obcych (przy wypłacaniu kwoty poniżej 100 PLN);

Kryteria zwalniające z opłat mogą być postrzegane jako zbyt wygórowane.

Konto Junior

Odpowiednie dla osób, które skończyły 13 lat, a nie mają jeszcze lat 18. Opłaty miesięczne to 3 PLN za prowadzenie konta i 4. 90 PLN za posiadanie karty. Opłata za korzystanie z rachunku wyniesie 0 PLN, jeżeli opiekun osoby małoletniej ma konto w Eurobanku, natomiast odpłatność za kartę zostanie oddana, kiedy w uprzednim miesiącu zostały dokonane płatności bezgotówkowe w wysokości 50 PLN.

Konto w eurobanku wady i zalety.

 

Warto nadmienić, iż wniosek o założenie konta w Eurobanku możemy złożyć także przez Internet bez konieczności odwiedzania placówki. Klienci banku mają okazję przystąpić do programu „Rodzina i Przyjaciele”, który umożliwia otrzymywanie zwrotów za płatności kartą oraz pozbycie się opłat za prowadzenie konta, jeśli ktoś założy ROR z naszego polecenia. Eurobank oferuje również możliwość płatności smartfonem.

W ramach proponowanych przez Eurobank kont osobistych najwyżej oceniane jest konto Active, którego prowadzenie pozwala osiągnąć specjalne korzyści, jak ubezpieczenie urządzeń mobilnych, zakupów i rzeczy osobistych, pakiet assistance (m. in. pomoc medyczna) oraz do 720 PLN zwrotu wydatków za płatności kartą (za podróże, rozrywkę, jedzenie, sport).

Jeśli chodzi o koszty oraz ich przejrzystość, Eurobank nie wypada najsłabiej, jednak w aktualnych rankingach| kont osobistych plasuje się poza elitą. Istotną wadą jest to, iż bezpłatne prowadzenie konta obarczone jest wieloma warunkami}. W Polsce funkcjonują banki proponujące mniej kłopotliwe warunki. Mimo to Eurobank wydaje się godny zarekomendowania, z uwagi chociażby na nieustannie rozwijany zakres| usług, dostęp do nowoczesnej bankowości elektronicznej, jasną i przejrzystą ofertę; liczne wyróżnienia banku w zakresie jakości obsługi klienta oraz mocną pozycję banku na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *